سفارش تبلیغ
صبا
و از او پرسیدند امیر مؤمنان خود را چگونه مى‏بینى ؟ فرمود : ] چگونه بود آن که در بقایش ناپایدار است و در تندرستى‏اش بیمار ، و از آنجا که در امان است مرگ به سوى وى روان است . [نهج البلاغه]

وبلاگ بر و بچه های پیروان ولایت


آفای صفری مقدمه را این گونه آغاز کرد :یکی از ضعفهای ما ازمتدینی عدم تحقیق در مبانی است که به انها معتقد هستیم مثلا اگر ما کتاب حماسه حسینی را مطالعه کنیم  به این درک ومفهوم  می رسیم که ما از روی نادانی و جهلمان چه ضرر و زیانی بر مکتب خودمان آوردیم   مثلا ما دربحث عاشورا بجای آنکه  اصل پیام عاشورا را به  مردم بشناسانیم بعضی از مداحان  بیشتر به روضه می پردازند واین عمل ما را به ضعف  در اعتقادات نزدیک می کند.

سؤال یکی اعضای طرح چنین بود: منظور از اینکه ما نشسته ایم و فقط نگاه می کنیم چیست؟

یکی از ضعفها جامعه ی درون خودمان است باید امر به معروف کرد ولی ابتدا باید درون خودمان را درست کنیم تا بتوانیم دیگران را جذب کنیم. دراین دوره بسیج باید کار فرهنگی وسیاسی کند وبه صورت مسائل روز باشد. مؤمن باید به فضای اطراف خود حرص بخورد وبه دنبال راه کار باشد و ما باید از این اصل تبعیت کنیم مثلا خاطره ای از شهید علم الهدی ایشان درحالی که در کلاس بودند به یکی از شا گردان خود میگوید ازروی کتاب نهج البلاغه بخوان ولی شاگرد  نمی تواند بخواند شهید به بیرون میرود وگریه می کند ودانشجویان ازاو مپرسند که چراگریه می کنبد و ایشان درپاسخ می گویند چرا ما در خواندن نهج البلاغه این قدر ضعف داریم .

سؤال اخر :برای پیدا کردن نمازی که به انسان لذت بدهد چه کار باید کرد ؟

باید از حرام ها دوری کنیم و از انجام دادن آنها پرهیز کنیم ما همان قدر که حرام ها را از خودمان پاک کردیم بیشتر در نماز لذت می بریم سعی کنیم که نمازهایمان اول وقت باشد و باید در نماز فکر کنیم. 

                                                                                                              

میثم سرو حسینی ::: سه شنبه 85/6/14::: ساعت 5:53 عصر


>> بازدیدهای وبلاگ <<
بازدید امروز: 19
بازدید دیروز: 12
کل بازدید :51068
 
 > >>اوقات شرعی <<
 
>> درباره خودم<<
مدیر وبلاگ : واحد ترویج پیروان ولایت[144]
نویسندگان وبلاگ :
مسئول کانون (@)[14]

اکبر محرابی[4]
مرتضی ذادق آبادی[10]
مجتبی سخایی[30]
پیمان صفری[0]
امیر حسین حیات[0]
هادی جاموسی[21]
میثم سرو حسینی[34]
سعید احدزاده[0]
معاونت طرح (@)[6]

مصطفی خسرو ابادی[22]
مجید عزیزی نژا[0]
وحید مظاهری[2]
سعید پورذکریا[16]
بابک احمدی[0]
احسان ثبوتی[2]

 
 
 
>>لوگوی دوستان<<
 
 
>>اشتراک در خبرنامه<<
 
 
>>طراح قالب<<