سفارش تبلیغ
صبا
دانش جز به پرهیزگاری پاکیزه نگردد . [امام علی علیه السلام]

وبلاگ بر و بچه های پیروان ولایت


 

.

.

حتما تا به حال ماشین هایی را که با گل های رنگارنگ برای مراسم جشن عقد و عروسی آماده کرده ا ند و یا گلهایی را که برای خیر مقدم  و چشم روشنی برای کسی می برند ، مشاهده کرده اید ؛اگر کمی دقت کرده باشید ، به خاطر خواهید آورد که در اینگونه موارد به اقتضای شاد بودن موقعیت ،از گلهایی با رنگهای روشن و شاد استفاده می شود.

.

.

و اما متاسفانه در سالهای اخیر استفاده از اینگونه رنگهای شاد در کتیبه ها و پرچم های عزای اباعبدالله الحسین علیه السلام معمول شده، و به وفور در تزیین علم ها  و چلچراغ های دسته های زنجیرزنی  استفاده می شود.

.

یکی از این رنگها ، رنگ زرد است که خداوند در  آیه 61 سوره بقره ؛ در  پاسخ به یکی از سوالات بنی اسراییل؛ این رنگ را بصورت یکدست ،موجب سرور و شادابی دیدگان معرفی می نماید .در روانشناسی رنگها  نیز این مطلب تایید شده است. و با کمال تاسف این رنگ از همان دسته رنگهایی است که اخیرا در ماههای محرم و صفر  بسیار استفاده میگردد. رنگهایی مانند سفید و سبز روشن نیز از اینگونه رنگها هستند.

.

 به اعتقاد ما ، این موضوع یکی از مواردیست که می بایستی به عنوان بدعت و تحریف در فرهنگ عزاداری تلقی شده و پیش از اینکه  بیش از این جلوه های مصیبت را تبدیل به جلوه هایی بدون روح و بعضا شاد نماید ؛ با آن برخورد فرهنگی نمود و افکار و اذهان را نسبت به آن روشن کرد .    ان شاءاللهمسئول کانون ::: چهارشنبه 84/12/3::: ساعت 2:13 عصر


>> بازدیدهای وبلاگ <<
بازدید امروز: 2
بازدید دیروز: 4
کل بازدید :50898
 
 > >>اوقات شرعی <<
 
>> درباره خودم<<
مدیر وبلاگ : واحد ترویج پیروان ولایت[144]
نویسندگان وبلاگ :
مسئول کانون (@)[14]

اکبر محرابی[4]
مرتضی ذادق آبادی[10]
مجتبی سخایی[30]
پیمان صفری[0]
امیر حسین حیات[0]
هادی جاموسی[21]
میثم سرو حسینی[34]
سعید احدزاده[0]
معاونت طرح (@)[6]

مصطفی خسرو ابادی[22]
مجید عزیزی نژا[0]
وحید مظاهری[2]
سعید پورذکریا[16]
بابک احمدی[0]
احسان ثبوتی[2]

 
 
 
>>لوگوی دوستان<<
 
 
>>اشتراک در خبرنامه<<
 
 
>>طراح قالب<<